RSS

BOOM!

04 Aug

Kad jau Rokiškis užvedė temą apie vaikystės pirotechnikas, tai ir aš prisiminiau, vieną komiškesnių atsitikimų ;)

Kokia 4 ar 5 klasė, kažkur apie 93-iuosius metus. Klasėje turėjome tokį išadėją… Na, jei lyginti su populiariosios kultūros personažais, tai artimiausias turbūt būtų Dr. Emmett Brown iš „Back to the Future„. Žodžiu, toks „Daktaras“ vaikystėje :D

Ir vienąkart atėjęs, jis visiems klasės bachūriokams papasakojo: va, yra toks labai geras sprogmuo, nitroglicerinas vadinasi. Su keliais gramais galima visą klasę išnešt, su puskilogramiu – visą mokyklą.

Pažvengėm, pasvajojom, kaip gerai būtų, o vienas klaisokas sako: a, tai aš galiu nesunkiai gauti. Mes, vaikigaliai, aišku, nelabai suprantam, kas tas nitrokažkas ir kiek jis dažnas ar retas, bet nelabai ir tikim – čia tie laikai, kai kiekvienas, daugiau fantazijos turintis, skiedžia nesigėdydamas.

Praeina pora dienų. Vieną dieną pasižadėjėlis prieš pamokas prieina prie išradėjo suolo, paduoda kažkokį sulankstytą popiergalį ir sako: va, atnešiau. Tas, aišku, nudžiunga, l a b a i   a t s a r g i a i paima paketėlį ir… susikiša į priekinę džinsų kišenę (čia veiksmas neseniai po uniformų panaikinimo). Ir prasitūsina su tuo nitroglicerinu kišenėje visą dieną mokykloje, su visais apsispardymais, trankymaisis į suolų kampus ir taip toliau.

Kitą dieną ateina į mokyklą toks niūrus, pasigauna dylerį:
– Neveikia tas tavo nitroglicerinas. Vakar su broliu visą vakarą bandėm – akmenim daužėm, sudeginom net – nieko. Gal pasenęs?
– Nu gal. Ką aš žinau…
– O iš kur tu jį gavai?
– Ai, mano senelis jį kaip vaistus geria…

Antroji bajerio dalis – dabar spėkit, kas buvo tas dyleris… ;)

 
6 Comments

Posted by on 2010 rugpjūčio 4 in Taaaip...

 

Tags:

6 responses to “BOOM!

 1. Rokiškis

  2010 rugpjūčio 4 at 13:02

  Jo, geras bajeris :-) Man atrodo, nitroglicerino koncentracija tose širdininkų tabletytėse tėra koks 0,1 procento, jei ne mažiau.

   
 2. silverwoof

  2010 rugpjūčio 4 at 13:21

  Bandysiu spėti? Ar ne pats tamsta ir buvai tas dyleris?

   
 3. Dali.us

  2010 rugpjūčio 4 at 15:06

  Jo.. geri laikai budavo (tiesa, apie nitroglicerina suzinojau gal 8 klasej… ir is tableciu jo nebandziau traukti :)

  O va salietros, aliuminio, magnio misinukais teko pazaisti nemazai :D

   
 4. adis

  2010 rugpjūčio 4 at 19:31

  SilverWoof> Bingo :)

  Dali.us> Tai rekomenduoju nueiti pas Rokiškį pasiskaityti, ten visa diskusijų gija apie magnį ir salietrą išsitempė :)

   
 5. Edita

  2010 rugpjūčio 6 at 1:21

  Priminei man mokyklą :) Turėjome klasę – laikinai atiduotą didžiulę muzikos pamokų salę su milžiniškais piešiniais ant sienų.. Salė buvo iš dviejų dalių – pirmoje pusėje suolai, o kitoje – medinė pakyla pasirodymams. Toje pakyloje buvo plyšys į kurį mūsų vaikinai pridėjo sprogmenų ir išsprogdino viską…
  Būtų graudu, bet tada buvo linksma:)

   
 6. grumlinas

  2010 rugpjūčio 6 at 18:29

  xe-xe-xe… ir aš kadaise buvau sumastęs, kad tai ir yra tas garsusis NITROGLICERINAS, kurio pasigamino Ž.Verno „Paslaptingosios salos“ veikėjai. Gerai, kad neprisiruošiau pats pagaminti…

   
 
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos