RSS

600

15 Jul

Gal nuskambės šventvagiškai ar bent jau antipatriotiškai, bet aš nesuprantu Lietuvos valstybinių švenčių pasirinkimo logikos. Ne, aš ne prieš laisvadienius, bet… d v i Nepriklausomybės dienos… Valstybingumo diena, nuspręsta p r i m e t u s, kada g a l ė j o būti karūnuotas Mindaugas…

Žiūrint plačiau, neaiškios lieka ir Velykos, Kalėdos, Rasos/Joninės, Žolinės ir Visi Šventieji (kadangi Lietuva šiaip neturi valstybinės religijos, kaip nurodyta ir Konstitucijoje, o čia kažkodėl religija pririšama prie valstybės). Logikos nematau ir tarp valstybės ir sausio 1-osios. Nesakau, kad žmonėms nereikia atsigauti po naujamečio sutikimo, bet ką tai turi bendro su valstybe? Na ir taip toliau.

O štai tokia tvirtai uždokumentuota, visai Europos istorijai aktuali data, vienas iš nedaugelio atvejų, kai Lietuva pagrįstai gali didžiuotis, kad kažkam atspardė sėdimąją – paprastai pasitenkina šiokiu tokiu paminėjimu, politikų tauškalais ir nesugebant net ryškiau blykstelėti apie tai pasauliui kokiu nors tegul ir kostiuminiu filmu, tuo tarpu, kai kaimynai baltarusiai visokiems bajavykams samdosi Van Damus.

OK, užsivedžiau. O iš tiesų tai norėjau tik priminti šią dieną, triumfą prieš 600 metų (bo vėliau nieko tokio stiprumo lyg ir nenuveikėm?) ir ta proga pasiūlyti pakelti bokalą/ragą alaus/midaus. Nes bent viena diena, kuria tikrai galime didžiuotis, lietuviais būdami :)

A, ir dar siūlyčiau aplankyti parodą „Žalgirio pergalės atmintis“ Arsenale. Kaip teisingai pastebėjo parodą įrenginėjęs Blondie – „Popsova paroda, bet nebloga„. Pilnai pritariu. Pirmąkart su malonumu įsigilinau į mūšio eigos schemas (anksčiau, studijuojant univeroje, visa tai kažkodėl reikėjo grūstis per jėgą). Be to, ekspozicijų salėse veikia kondicionierius ;) O už tuos 6 LTL, kiek kainuoja bilietas, galite pamatyti net penkias parodas – minėtąjį „Žalgirio mūšį„, archeologo dr. V. Urbanavičiaus radinių ir rekonstrukcijų „Sugrąžintą praeitį“ (beje, rekomenduočiau nepasidrovėti ir paprašyti salės darbuotojų paleisti videofilmą), A. Vasiljevo „Karalienės Viktorijos laikų madą 1830-1900 m.“ (ekspozicija kiek papildyta, palyginus su anksčiau rodyta Radvilų rūmuose), „LDK Valdovų rūmų radinius“ ir „Gotiką. Renesansą. Baroką – Valdovų Rūmų interjero vertybes„. Pastarosios trys – kiek nykokos, bent jau vyriškos lyties lankytojams, kiek įsivaizduoju, bet Žalgiris ir archeologija – tikrai verta pamatyti.

 
2 Comments

Posted by on 2010 liepos 15 in Taaaip...

 

Tags: , ,

2 responses to “600

 1. Blondinė

  2010 liepos 15 at 8:43

  Tai kad dr. V. Urbanavičiaus parodoje, salių prižiūrėtojų reikia PRAŠYTI paleisti filmą tikrai netvarka. Tas filmas turi eiti pastoviai ratu(na suprantu, kad per dieną jis išūžią galvą, bet tada nors ir negalima filmas išjungiamas ir vos tik kas pasirodo vėl įjungiamas). Matyt moteriškės apsnūdo nuo karčio. :) Tiesa, jei neko nepainioju, rudenį Valdovų rūmai atsiveš vieno iš Žalgirio mūšio atminties parodoje rodomų paveikslų originalą. Atrodo Tadeusz Papiel ir Zygmunt Rozwadowski „Žalgirio mūšis“(tik įėjus į parodos salę pirmas priešais įėjimą) ir rudenį bus jis Radvilų rūmuose. :)

   
 2. jago

  2010 liepos 15 at 13:26

  „Valstybingumo diena, nuspręsta p r i m e t u s, kada g a l ė j o būti karūnuotas Mindaugas…“
  Galime keisti į A. M. Brazausko gimtadienį. Jei būtų pasiūlyta prieš kokį mėnesį gal ir praeitų + tiksliai žinoma data jei tai taip svarbu.

  „Logikos nematau ir tarp valstybės ir sausio 1-osios. Nesakau, kad žmonėms nereikia atsigauti po naujamečio sutikimo, bet ką tai turi bendro su valstybe?“ – Na aš valstybinę šventę suvokiu ne kaip šventę „apie valstybę“ o kaip „švenčiama visoje valstybėje“.

   
 
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos