RSS

12 12 12 ir 5

12 Dec

Šiandien – ne tik 12-ų metų 12 mėnesio 12 diena. Šiandien dar ir penktasis „Riedančių Uolų“ gimtadienis! Dovanas galite siųsti kad ir per Gifty, ten alaus yra ;)

Taip, Uolų griūtis dabar kažkaip sustabdyta. Užstrigo kažkokiam tarpeklyje, matyt. Bet nieko – netrukus jau išjudės, ir išjudės įgavusi kiek kitokį pagreitį bei uolienų tipą. Bet viskam savas laikas.

O gimtadienio proga norėčiau nostalgiškai pabėdavoti, kaip buvo gerai tada, ir kaip blogai yra dabar.

Dabar, iš tokios laiko perspektyvos jau tikrai galima sakyti, kad 2007-ieji ir 2008-ieji buvo tikras Lietuvos blogosferos amžius. Amžius, pilnas įdomių ir aktyvių tinklaraštininkų, ir amžius, kai kiekvieną vakarą su nekantrumu laukdavai Džiugo „Blogoramos“. O jei pats rašydavai blogą – dar galėdavai ir spėlioti, pateksi į šiandieninę „Blogoramą“, ar ne.

„Blogoramos“ dingo. Iš pradžių buvo pikta, paskui buvo liūdna, bet vėlgi – iš dabartinės perspektyvos akivaizdu, kad „Blogoramos“ nunyko tada, kai jau realiai ir nebebuvo apie ką rašyti. Aukso amžius praėjo, lemputės perdegė. Žinoma, kyla mintys, ar Džiugui (ar kam kitam vietoje jo) dar pavyktų visiškai iš naujo įpūsti blogobangą, bet ar atsirastų pakankamai vandens – rašančių blogerių? Nors tą kartą blogobanga stimuliavo pati save.

Ne, auksiniai bloginimo laikai turbūt nebegrįš. Gal to net ir nelabai reikia – turim visus jungiantį „Veidovėlį“, turim intelektualųį „Google+“. Turinio lyg ir pakanka. Nutiko tas keistas dalykas – nors „Twitter“ Lietuvoje ir neprigijo, visi vis tiek persijungė į mikrobloginimą – tame pačiame „Facebook“ ar G su pliusu.

Tik vat taip imi kartais ir pasigendi tos senos geros tinklaraščio formos…

 
7 Comments

Posted by on 2012 gruodžio 12 in Taaaip...

 

7 responses to “12 12 12 ir 5

 1. Salomėja

  2012 gruodžio 12 at 15:20

  Mano akiratyje tai blogų aukso amžius nepraėjo. Kaip rašė visi taip teberašo. O kai įlendi į google blogus tai ten iš viso nesibaigia jie, vien kokio ilgio būna vieno blogspot blogerio draugų sąrašas. Kiek daug naujų atsirado. Vien tik apie knygas rašančių gal 20, kadangi rss srautą skaitau facebooke, tai akivaizdu, kad jų yra . Anksčiau gi vos porą žinojau. Apie maistą, madą ir t.t iš viso belekiek. Yra net didelių blogų, kuriuos visi skaito (žr. poko populiariausius).
  Čia man atrodo, kad kai pats nustoji rašyti, tai pradeda atrodyti, kad ir kiti neberašo :)

   
  • Adis

   2012 gruodžio 12 at 15:25

   Gal ne visai tiksliai pats sau sugromulavau mintį – man labai trūksta tų asmenybių, kurios buvo ryškios, aktyvios ir skaitomos tuo metu. Pačios asmenybės nedingo – va, Arnoldas vieną įdomiausių konferencijų Lietuvoje kasmet organizuoja, pats Džiugas dėstytojauja, bet neberašo jie. O rašydavo taip, kad dar ir dabar norisi skaityti.

   Iš anų laikų primadonų tik Kleckas gyvas. Ir jis, žinoma, dabar pakilime :)

    
   • Adis

    2012 gruodžio 12 at 15:26

    Hm. Na taip. Iš teberašančių dar tamstą ir Novum pamiršau :)

     
    • Salomėja

     2012 gruodžio 12 at 15:40

     Tai taip ir rašyk, kad et, neberašo penki mano mylimiausi blogeriai, o ne kad auksiniai bloginimo laikai praėjo :).

      
     • Adis

      2013 sausio 25 at 22:06

      Ne penki. Gal penkiolika.

       
 2. Salomėja

  2012 gruodžio 12 at 15:20

  ai, tiesa, su gimtadieniu :)

   
  • Adis

   2012 gruodžio 12 at 15:25

   Ačiū :)

    
 
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos