RSS

Drakonų medžiokliai kitokiame pasaulyje

02 Mar

Chasseurs de dragons

Taip, antraštė tokia ilga ne veltui. Nes šis prancūzų kūrybos animacinis filmas žiūrėtinas ne dėl kažkuo ypatingo scenarijaus, ne dėl to, kad vieną iš jo veikėjų pernelyg nepervargdamas įgarsino Forestas Whitakeris ir net ne dėl inovatyvios animacijos technologijos, o vien dėl… pasaulio, kuriame rutuliojasi veiksmas.

Taip taip, tikiu, kad pasakymas „einu į spektaklį, sako, dekoracijos labai gražios“ skamba taip savotiškai, bet čia būtent tas atvejis. Nes pats filmukas (taip, filmukas, nes trunka vos vos daugiau nei valandą) šiaip jau kažkuo primena biudžetinį Šreko variantą…

Bet tik ne aplinka. Kur jau kur, o čia statytojai netaupė nei fantazijos, nei resursų. Viso pasaulio idėja – jis sklando erdvėje, ir… na, jis išgyvena dekadansą. Įspūdingi griuvėsių gabalai didingai sklando saulėlydžiuose, organiškos, milžiniškus lelijos lapus primenančios platformos kybo vakaro prieblandoje, o toksiški urvai tiesiog burbuliuote burbuliuoja nuodais. Ir… tuštuma. Tyli tuštuma, kur tylą dažniausiai plėšo ne visokiausi gyvi padarai, o susidaužiančių griuvėsių grumėjimo aidas…

Toks yra pasaulis. Užtat erdvė aplink pagrindinius filmo veikėjus absoliučiai priešinga – čia visąlaik kažkas plepa, kas nors ką nors gaudo, daužo ir kitaip demonstruoja savo energingumą. Žodžiu, kaip įprasta… :/

Filmas keistokas (ha, ne veltui prancūzų ;). Yra pakankamai daug neaiškių vietų (nors tai man tapo net savotišku privalumu) ir viskas palyginus greitai baigiasi. Toks jausmas, kad buvo kažkokių problemų su projekto finansavimu, ar kažko iš tos serijos.

Tiesa, tai nėra savarankiškas filmas – juosta sukurta pagal to paties pavadinimo animacines serijas. Pastarųjų pats nemačiau, gal ten dar geriau? Jei kas matė, būtų įdomu išgirsti.

Tiesa, prie progos norėčiau kreiptis pagalbos. Prieš kelerius metus per kažkurią iš Lietuvos televizijų rodė tokias gana savotiškas (taip pat prancūzų!) animacines serijas, kurių veiksmas vyko priešistoriniais laikais. Siužete gana stipriai dominavo šamanizmo, dvasių temos, tarp veikėjų buvo moteris, berniukas ir dar kažkas. Atsimenu ir tokį savotišką piešimo stilių, tamsesnį-niūresnį koloritą. Suprantu, kad apibūdinimas ne pats išsamiausias, bet gal kas turi idėjų, kaip tos serijos galėjo vadintis?..

 
6 Comments

Posted by on 2009 kovo 2 in Matyti

 

Tags: ,

6 responses to “Drakonų medžiokliai kitokiame pasaulyje

 1. Kingas

  2009 kovo 2 at 17:34

  serialas ne ką prastesnis už pilnametražį, tikrai rekomenduoju. Labai smagus filmas.

   
 2. zaulia

  2009 kovo 2 at 19:14

  serijas prisimenu, bet lygiai taip pat miglotai, kaip ir tamsta…

   
 3. awx

  2009 kovo 2 at 19:59

  Kaip dabar atsimenu – afygienas filmas.

   
 4. naz

  2009 kovo 3 at 10:34

  Vistiek man smagiausias violetinis zuikpadaris ^__^

   
 5. jrs0ul

  2009 kovo 3 at 12:29

  Paskaitęs postą, pagalvojau, kad čia kažkas wow…
  Pabandžiau pagooglint, ogi pasirodo čia tas multikas kur per BTV rytais rodo, sykį žiūrėjau vieną seriją. Ypatingo įspudžio nepaliko, eilinis šiuolaikinės animacijos „šedevras“ imho. Kažkaip dingo azartas pasižiūrėti ir filmą… O gal aš visgi klystu?
  Pasaulio aprašymas(bent jau iš posto) jau labai labai primena japonišką komp. žaidimą ‘Bahamut Lagoon’.

   
 6. adis

  2009 kovo 3 at 14:40

  jrsoul,

  Kaip jau minėjau, serijų nematęs (TV įsijungiu itin epizodiškai), bet kaip įsivaizduoju, serijos turėtų būti silpnesnės.

  Kodėl taip manau? Nes filme mane labiausiai erzinantis dalykas buvo tie nuolatiniai prliurpimai, žvygčiojimai ir visas kitas iš Holivudo atėjęs „gėris“. Laimei, be viso to buvo ir to pasaulio, visos jo atmosferos, nuotaikos.

  O serijose visa tai vietoj valandinės trukmės sukišta į minutes, tad akivaizdu, kas turėtų nukentėti, ir kas, kūrėjų manymu, yra svarbiausia šiuolaikiniam žiūrovui – būtent veiksmas, visi tie juokeliai ir t.t. Minutinėje trukmėje atmosferai lieka nepalyginamai mažiau vietos.

  Aišku, įdomiai mes čia diskutuojam – vienas nematęs serijų, kitas – filmo ;)

   
 
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos