RSS

Žarijų miestas

12 Jan

City of Ember

Tiesą sakant, „Žarijų miestą“ galima būtų laikyti filmu vaikams. Ar paaugliams. Galima būtų, bet aš tokiu nelaikyčiau. Taip, filmas nepasižymi siužeto gilumu ir sudėtingumu, filmo istorija greičiau paprasta ir naivi nei pretenzinga, bet užtat visa filmo jėga – tikrai puikiai sukurta, ir dar priedo unikali, atmosfera.

Filmo pasaulis – na, jei kalbėti kompiuterinių žaidimų pavyzdžiais, tai būtų kažkas tokio, jei „Fallout“ sujungtume su „Arcanum„, ir iš viso to išoperuotume magijos elementą. Kitaip sakant, „postapokaliptinis steampunk“ – iki šiol man dar nematyta žanrų kombinacija, bet veikianti tikrai gerai.

Taip be abejo, didžiausias filmo pliusas – jo pasaulis. Požeminis „vaultas„, tik ne modernizuotas, o kažkaip įstrigęs +- steampunko eroje. Neaišku, nuo ko tame vault’e slapstomasi, bet čia yra milžiniškų kandžių ir kitų neįprastų dydžių gyvūnų, tad galima daryti prielaidą, kad žemės paviršiuje atsitiko kažkas, kas iššaukė tokias mutacijas. Beje, filmo istorijai visa tai neįdomu ir jos praktiškai neliečia. Filmo esmė – izoliuota ir sustabarėjusi visuomenė palengva merdėjančioje slėptuvėje, kur pamiršta nemaža dalis technologijos, o viską valdo savanaudis Meras (beje, Billas Murray’us ;)

Energiją požeminiam miestui tiekia paslaptingumo skraiste uždengtas Generatorius (beveik šventovė, tam tikra prasme), kuris pradeda kraupiai dažnai išsijunginėti, palikdamas visą požeminį miestą be šviesos. Aplink miestą rangosi tuneliai ir šachtos su garuojančiais, švilpiančiais ir pukšinčiais vamzdžiais, juose klaidžioja ir dar kažkas…

Miestiečiai tiki Architektais, kurie sukūrė jų miestą, ir tikisi, kad šie, akivaizdžiai artėjant bėdai, vėl pasirodys ir visus išgelbės. Deja, dar filmo pradžioje leidžiama suprasti, kad jokių Architektų seniai nebėra, ir gyventojai turi suktis patys. O visa gelbėjimo našta tenka dviems paaugliams, į kurių rankas patenka Architektų palikimas – savotiškas raktas (iš tiesų, kažkas panašaus į „Garden of Eden Creation Kit“ ;), instrukcijų ir įrankių komplektas, vedantis iš „Žarijų miesto“ į Žemės paviršių.

Tiesą sakant, juostą galėčiau pavadinti labiausiai man patikusiu 2008-ųjų Holivudo filmu. Ar vienu iš tų kelių patikusių. O mėgstantiems steampunk ir postapokalipsės temas – tiesiog būtinas peržiūrėti, tiesiog vien tam, kad pamatyti kaip atrodo vykusi šių dviejų žanrų sintezė.

(Nelabai ką sakantis) filmo treileris:

[video:youtube:kkSFsbv6eUg]
 
2 Comments

Posted by on 2009 sausio 12 in Matyti

 

Tags: ,

2 responses to “Žarijų miestas

 1. Kingas

  2009 sausio 12 at 11:46

  filmas tai tikrai puikus.
  tiek kad ten steampunku tai net nekvepia. Labiau dieselpankas, sakyčiau.

   
 2. Blondie

  2009 sausio 17 at 14:45

  Jo, filmas geras man patiko. Tik aš irgi abejoju kad čia steampunk stilius (greičiau water weel stilius) :)

   
 
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos