RSS

Trečiasis blynas

08 Mar

Naujoji komunikacija 2011 Nr.2 Taigi, trečiasis mano redaktorinis blynas – jau prekyboje. Mano paties vertinimu – kol kas geriausias :)

Taigi, ką įdomesnio galima rasti šiame numeryje:

Numerio tema. Antanas Dapkus, Marius Matulevičius – „Išmanioji revoliucija“. Įspūdžiai iš „Mobile World Congress“, vykusio Barselonoje. Pasvarstymai, kuria kryptimi vystosi šiuolaikinės technologijos ir kaip atrodys mūsų buitis 2020-aisiais :)

Ašai. „Vaikai. Vaikščiojimas interneto ašmenimis“. Apie tai, kuo ir kodėl vaikams yra pavojingas internetas, ir ar apsimoka kažką bandyti uždrausti. Tema, įkvėpta žmogžudystės sausio pradžioje ir ją sekusių e-įvykių.

Šiek tiek geležies. Aleksandras Kriukovas – „Reperio ir kompiuterių gamtinojos vaikis“. Kiec HP Envy serijos laptopas, dedikuotas muzikai. Šiaip visai įdomus eksponatas, jei atvirai.

Andrius Kleiva – „Pieštuko storio MacBook Air“. Arba kodėl Apple yra gerai (na, tiems, kuriems tai yra gerai :).

Vėl Aleksandras. „Išmanusis telefonas pradedantisiems“. T.y. LG Optimus One aka P500. Išmanusis už 700 LTL be sutarties. Maigiau, patiko. Net parekomendavau svainiui :)

Raimondas Celencevičius. „Integruotų sistemų paroda „ISE 2011“. Ne, čia ne consumer electronics. Čia jau apie tai, kaip visa ta multimedija skverbiasi į viešą aplinką – pradedant troleibusų stotelių stendais ir baigiant multiekraninėmis sienomis, kokios galėtų stovėti Nekrop… atsiprašau, Akropolyje. Ar panašiai.

Saulius Pakrijauskas. „Aspektinis programavimas“. Prisipažinsiu – aš ne programeris, bet man nuoširdžiai įdomu visokios kodinimo paradigmos, ypač jei apie jas pasakojama ne vien iš techninės, bet kažkiek ir iš ideologinės pusės. Visa tai man kažkiek primena muzikos žanrus – vienam būdinga tas, kitur siekiama ano. Specifiška, bet tam tikra prasme – tai juk požiūris į gyvenimą ;)

Rokiškis. „Anonymous: guerilla digitalis“. Trumpaistorinė apžvalga apie hakerizmą, būtent – hakerizmą, o ne kalbainiškuosius programišius. Nes hakerizmas juk neapsiriboja vien kompais.

Vaidotas Dambrauskas aka Lėlys. „Darbo vieta, kurianti bendruomenę“. Žodžiu, jei esate freelanceris, bet kartais prireikia biuro (tarkim, susitikti su užsakovu, kuris neįvertins jūsų miegamojo ar panašios proziškos Jūsų darbo erdvės) – šita verslumo paradigma kaip tik Jums.

Rima Janužytė. „Interneto pirmūnai: svarbiau diplomas, o ne žinios“. Lietuva pagal šviesolaidžio plėtrą Europoje – pirma. Kas tai lėmė ir/bet ką iš tiesų tai reiškia?

Aistė Vilkaitė. „Menas ir technologijos“. Viskas kaip ir aišku – kaip technologijos paveikė meną. Kokios gimė naujos meno rūšys (tarp kitko, kai kurios – tikrai originalios. Raštai, kuriami iš spamo? Ar lėktuvų skrydžių žemėlapių? Pagarba!) ir ar labai tradicinis menas skiriasi nuo skaitmeninio.

Ašai. Interviu su Pauliumi Liekiu, kuris su kolega susišlavė 125 000 USD prizą, sukūręs išplėstosios realybės (angl. augmented reality) žaidimą telefonams.

NK teismas. Šįkart „teisiamos“ trys skelbimų svetainės. Įdomu tai, kad tyrimo metu atskleistas sukčiavimo atvejis :)

NK rekomenduoja. Pradėjome ciklą, kuris nusitęs per kelis numerius – apie įdomiausius interneto kampelius. Šįkart 6 lietuviški tinklaraščiai, kurie daugumai turbūt tikrai žinomi, bet maža ką… Na žodžiu, to be continued! ;)

Gintaras Vaišnoras aka Sauronas – „Žaidimai: Šlovės galerija arba realybės ribos“. Šiokia tokia retrospektyva apie senus gerus žaidimus, bet ir analizė, kodėl ir kaip tokie atsirado bei ką lėmė.

O pabaigti norėčiau ritualine fraze :)

Ir, žinoma, tai – ne viskas, ką rasite šiame numeryje. Malonaus ir – svarbiausia – naudingo skaitymo! ;)

 
4 Comments

Posted by on 2011 kovo 8 in Skaityti, Taaaip...

 

Tags:

4 responses to “Trečiasis blynas

 1. Eimantas

  2011 kovo 8 at 21:43

  Gal žinai kada NK žurnalas ateis į iPad ar bent jau iBooks? Šian’ UD7 paskelbė apie išleistą „Valstybė“ žurnalą, o šiek tiek anksčiau ir „Veidas“ pasirodė su savo appsu. Nemanai, kad, kaip Tech/IT žurnalui, turėtų būti truputį gėda? .)

   
 2. adis

  2011 kovo 9 at 9:41

  > Gal žinai kada NK žurnalas ateis į iPad ar bent jau iBooks?
  Manau, artimiausiais numeriais. Softas testuojamas.

   
 3. Eimantas

  2011 kovo 9 at 17:05

  Valio! Laukiam laukiam .)

   
 4. MariukasM

  2011 kovo 15 at 19:59

  Atvirai pasakius, maloniai nustebinot :) O dar pakliūti į pirmą apžvalgą šalia Džiugo ir Grumlino – kažkas išvis neįtikėtino! Smagu, kad Valentina irgi čia. Vienžo, ačiū už teigiamas emocijas :D

  P.S. Pirmai niekaip nesusijungė kontaktai kieno laišką gavau :)

   
 
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos