RSS

Garbinu žiemą

02 Feb

Allee de l'hiver ©Adis

Kur su kuo bepakalbėsi, kur ką bepaskaitysi – net keista, kad yra tiek daug žmonių, kurie nemėgsta žiemos. Per šalta, mat, per tamsu, ir panašiai.

Dėl temperatūros – žmonės, ar pablūdot? Karštis yra blogis, o ne šaltis. Kai šalta – visada gali papildomai apsirengti, o ką daryti, kai jau vien su nuosava oda belikęs (na, gal dar kas nors ties juosmeniu, dėl visuotinio padorumo), o vis tiek žliaugi prakaitu?

Dėl tamsos – aha, vėlai švinta ir anksti temsta, bet bent jau man nieko nėra gražiau už šviečiantį gatvės žibintą snaigių sūkūryje. Nesvarbu, kokį – ar senovišką, kaip kad Bokšto gatvėje, ar banalią gatvės apšvietimo lempą – svarbu, kad matytųsi aplink krintantis sniegas, išnyrantis iš tamsos ir po akimirkos vėl į ją prasmengantis.
O tamsiais šešėliais apsikaišiusios siauros ir vingiuotos senamiesčio gatvelės, pusnimis aplipusiais šaligatviais, vėlų žiemos vakarą? Ką, vasarą paskendusios dulkėse – gražiau?

Sniego gurgždėjimas po kojomis – fantastiškas garsas. Rytą, dieną, vakarą ir naktį. Nuo šalčio pabalęs gatvių asfaltas, lengvas rūkelis ore, blizgantis sniegas vėlyvos žieminės saulės spinduliuose – paprasti, bet kažkuo (bent jau mane) žavintys vaizdai, atspalviai, efektai. O garas kvėpuojant, apšarmojusi barzda – na, tiesiog įdomūs ir malonūs pojūčiai :)

Gal tai tik iliuzija, bet žiemą ir oras atrodo gaivesnis, grynesnis. Skaidresnis, jei tik nebūna to jau minėto rūkelio. Taip pat nereikia pamiršti, kad žiemą paprastai būna ir žymiai mažiau žmonių – viskas tyliau, ramiau, kartais gali net visą kilometrą nužygiuoti su niekuo nesusidurdamas. Juk žiema – pateisinamo tinginiamvimo, relakso metas.

Be abejo, žiema neatsiejama nuo sezoninių švenčių. Niekada nebuvau, nesu ir turbūt niekada nebebūsiu religingas*, bet eglės spyglių kvapas, namuose gaminamų skanėstų aromatas – visa tai kelia vien pačius geriausius jausmus. O prisiminus vaikystę… gal nuskambės juokingai, bet kaifuodavau pabusdamas nuo buksuojančių troleibusų garso (mano kambario langai buvo tiesiai į stotelę). Kai pabundi, bet dar žinai, kad turi kokią valandą ar dvi saldžiam ir šiltam miegui.
Na ir žinoma, atostogos. Kaip dabar apibūdinčiau – rokenrolas viso kiemo statytoje sniego pilyje (dabartiniu suvokimu žiūrint – tiesiog sunkiai nusakomos formos sniego objekte :), ant radiatoriaus džiūstančios pirštinės ir žaidimai pritemusiuose butuose, kai lauke jau kiek per vėsu.

Nesiginčiju, kad blogų metų laikų nėra. Bet geriausi – na, juk gali būti? ;)

Tad linkiu visiems geros, sveikos ir malonios likusios žiemos. Tokios, kokia ji ir turi būti – su sniegu, baisiai skambančiu, bet realybėje ne tokiu jau ir baisiu „minusu“, kartais nukrentančiu žemiau dešimtosios padalos po nuliu, ir su žiemiškai romantiška nuotaika, kai su garuojančios arbatos puodeliu žiūri į už lango siaučiančią pūgą :)

_______
* Kas dėl Kalėdų – ironiška, bet įsitikinau, kad dauguma krikščionių patys nežino, jog jų pačių šventraščiuose parašyta, jog Dievo sūnumi tituluojamas Jėzus gimė ne gruodį, o kovą…

 
18 Comments

Posted by on 2009 vasario 2 in Taaaip...

 

Tags:

18 responses to “Garbinu žiemą

 1. jago

  2009 vasario 2 at 17:43

  Oi, žiemos romantike, priminsiu aš šitą tavo rašinį kai sekantį kartą pasakysi „šalta, tingiu“ :D

  Su žiema viskas OK, va tik kad praėjusį savaitgalį vietoje atodrėkio ir potvynio visos upės buvo arba sausos arba užšalusios – prisipažinsiu pykstu.

   
 2. adis

  2009 vasario 2 at 17:53

  „priminsiu aš šitą tavo rašinį kai sekantį kartą pasakysi „šalta, tingiu“ :D“

  Jago, įsiskaityk į penktosios pastraipos paskutinįjį sakinį ;)

   
 3. Salomėja

  2009 vasario 2 at 18:17

  Na, moki įtikint. Gerai ta žiema. O visą rytą troleibuse burbėjau ant žiemos. Bet čia matyt kaltę reik suverst aplinkybei, kad atostogos baigėsi, tai ir burbėt norisi.

   
 4. rtfb

  2009 vasario 2 at 18:39

  Adi, „šalta, tingiu“ ir „Dėl temperatūros – žmonės, ar pablūdot?“ man yra akivaizdi ir išreikštinė prieštara. Hence, bullshit.

  „jų pačių šventraščiuose parašyta, jog Dievo sūnumi tituluojamas Jėzus gimė ne gruodį, o kovą…“ — kur? AFAIK, laikoma, kad istoriškai prasminga data nežinoma, tik sutariama, kad gruodžio data mažiau tikėtina už kitas. Įdomu, apie kurią iš prielaidų kalbi.

  -rtfb

   
 5. Rest

  2009 vasario 2 at 19:25

  Vee, man žiema nepatinka, kur paliesi- visur šalta. Prisirengi kaip kopūstas ir tipeni kaip meškiukas. Jei vaikščiočiau su skydu, pro kurį tik praeitų tik tai kas noriu (nu jei fantazuojam tai iki galo ;D), tada man žiema patiktų, kaip stebimas objektas, tikrai šaunu, bet vartojimui- ne.
  O įrašiukas nais, jei dar apie pavasarį būtų buvęs ;D

   
 6. Greta

  2009 vasario 2 at 19:55

  Labai patiko šis rašinys ;]] būtinai kam nors parodysiu kai sakys jog žiema š… man šis metų laikas visada buvo ir bus geriausias ;)

   
 7. Blondie

  2009 vasario 2 at 20:36

  Jėėėė!!!!! Žiema valdo, man patinka žiema
  ir nesvarbu kas ką sako pas mus nebuna šalta :D (bent mano supratimu kas yra šalta šalta)Geras rašinys, Adi pagarba! :)

   
 8. jago

  2009 vasario 3 at 10:13

  Adi: rtfb suformulavo būtent tai ką ką aš manau.

   
 9. Adis

  2009 vasario 3 at 11:36

  Jago, Rtfb – nu niekaip nematau aš prieštaros. Kur jūs ją įžvelgiat?

  Rtfb, dėl Jėzaus gimimo dienos – konvertavimo iš judėjų kalendoriaus į dabartinį dalykas.

  Rest – na man pavasaris kaip tik vienas nykiausių metų laikų. Blyškus, ištęžęs, dar gėrai, kol vėsus. O dauguma aplinkinių kažkie nesveikai pakilios nuotaikos, nors realiai džiaugtis ir nėra ko, nebent epidemijomis, puolančiomis nusilpusius organizmus :) Pirmosios žibutės ir panaši smulkmė, aišku, yra stiprus simbolis, bet visa kita – nykuma…

  Kas kita ruduo. Spalvingas, melancholiškas, ramus. Kvepiantis pūvančiais lapais. Cool.

   
 10. Laura

  2009 vasario 3 at 11:55

  Oi, žiema tai ne ne ne. Išskyrus dienas, kai būna daug prisnigę, šalta ir šviečia saulė.
  Pavasaris – taip taip taip :) Pirmiausia, atsikėlus ryte jau būna šviesu – iškart nuotaika kitokia. Antra, sugrįžta paukščiai. Trečia, tirpstančio sniego kvapas – kažkas nerealaus. Ketvirta, galima stebėti, kaip dingsta pilkuma ir dulkės. Penkta, galima pagaliau sukišti visus šiltus rūbus giliai į spintą. O ir oras pavasarį pats gaiviausias. :)

   
 11. bigj

  2009 vasario 3 at 12:02

  prisidedu prie rtfb ir jago. :)

  …sėdim antrą Kalėdų dieną jago sode, kepam šašlyką. dantimis, kaip kastanjetėmis, kalame flamenko ritmus ir stebimės kodėl su mumis nėra žiemos megėjo Adžio…

   
 12. jago

  2009 vasario 3 at 12:58

  Adi, nežinau kas tau yra logiška, bet cituoju: „Dėl temperatūros – žmonės, ar pablūdot? Karštis yra blogis, o ne šaltis. Kai šalta – visada gali papildomai apsirengti“. Žmogus pasakęs tokius žodžius tikrai negali skųstis kad lauke šalta ir niekur neina (na ok, bent kol day after tomorrow neprasideda). O tai iš tavęs girdim pakankamai dažnai ;) Practice what you preach.

   
 13. Adis

  2009 vasario 3 at 14:30

  Na, šalta būna šiaip ne man… ;)

   
 14. bigj

  2009 vasario 3 at 15:15

   
 15. rtfb

  2009 vasario 3 at 17:57

  Adi, dėl gimimo datos — taip, tai viena problema, tokių yra ir daugiau. Aš klausiau apie tai, kurioj vietoj parašyta. „Šventraščiuose“ — abstraktu. Pvz., Naujajame testamente neparašyta, AFAIK. O jeigu parašyta, noriu pasitaisyti savo žinias :-)

  -rtfb

   
 16. zaulia

  2009 vasario 3 at 21:27

  Nu… Žiemai ne ne ne. Nes kojos taip kelis mėnesius ir nesušyla. Visi raumenys stingsta, įsitempia, peršti nosis ir skerdėja lūpos. Kur suknelės? Saulės šviesa ir šiluma!
  O tas sniegas tik pro langą ok.
  Nors mes, žinoma, gerbiam tamstos meilę žiemai ;)

   
 17. nejaugi

  2009 vasario 4 at 23:06

  Hi5, aš ir stebiuosi kaip ten žiemos taip daug kas nemėgsta. Man tai ji laaabai patinka.

   
 18. naz

  2009 vasario 5 at 11:35

  Man žiema patinka per langą, kai viduje šilta… o jei dar už šilumą mokėt nereikėtų… Bet kuriuo atveju – iki begalybės neprisirengsi :( Aiškus sniegu pasidžiaugti gerai, bet deja esu kitokio oro mėgėja.

   
 
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos