RSS

Geimeriai 2

19 Dec

Gamers 2: Dorkness Rising

Kažkodėl įsivaizduoju, kad dauguma, užklystančių į šį blogą, žino, ką reiškia abreviatūra „RPG„. Ir kažkodėl įsivaizduoju, kad dauguma yra matę linksmą mėgėjišką trumpametražį filmuką „The Gamers„. O tie, kas nematė – galite pasižiūrėti Youtube: , , , , .

Trumpai tariant – tai linksma parodija, vaizduojanti klišinės „požemių ir drakonų“ RPG sesijos eigą. Su visomis kvailystėmis, žaidėjų ir veikėjų šablonais ir panašiais komiškais dalykėliais. Manau, dalykas žiūrėtinas net tiems, kurie net nemėgsta ar net jaučia antipatiją RPG sričiai: po peržiūros bus galima drąsiai ir teisėtai šaipytis iš „durnių su kauliukais, ha ha ha!“ :)

Ir štai, po ilgo laukimo (tikrai ilgo – trukusio net kelerius metus) sulaukėme tęsinio: „Gamers 2: Dorkness Rising„.

Techniškai, antrasis filmas – jau pilnametražis (trunka apie valandą su trim ketvirčiais) ir su nepalyginamai didesniu biudžetu bei keliasdešimt kartų didesne komanda. Bet visa laimė, vis dar mėgėjiškas bei nepriklausomas, kas reiškia nuoširdumą, kur reikia – aštrumą ir visa kitą gėrį, kuris pasiekiamas vadovaujantis idėja, o ne kieno nors nurodinėjimais ar pelno siekimu.

Jei palyginti, kuris iš filmų man patiko labiau – visgi turbūt balsuočiau už pirmąją dalį. Taip, viskas skurdžiau, trukmė keliskart trumpesnė, bet dėl to ir didesnė bajerių koncentracija, mažiau „išskystėjusių“ vietų, daugiau humoro. Užtat tęsinyje atsiranda nuoseklus scenarijus, apimantis ne vien nuotykių ieškotojų grupelės istoriją fantazijų pasaulyje, bet ir už jos ribų.

Filme veikia dalis tos pačios kompanijos, matytos pirmojoje „The Gamers“ dalyje. Jie jau baigę koledžą, bet vis dar beveik tokie patys geekai. Vienas – netgi RPG parduotuvėlės savininkas, į kurį darbuotojai su pagarba kreipiasi „bose!„. Bet visa jų žaidžiamo RPG scenarijaus (o tuo pačiu ir filmo) esmė bei problema, kad jie vis dar tokie patys munchkinai, kokiais buvo ir anksčiau. O štai Žaidimo Meistras iš savo kompanijos kažkodėl tikisi jau daugiau, ir rimtai nervinasi, kad žaidime vis dar svarbiausia „lootas“ ir „trying to impregnate all female characters in the game world“ (citata netiksli, bet perteikianti esmę).

Žaidėjų kompanijoje atsiranda mergina. Bėda, kad ji ne iš tų, kuri pildytų geekų svajones ir žaistų už karę su bikini mail armour, o logiškai ir blaiviai mąstanti persona, jėgos bonusą, kaip ir privalomą kario klasei, iškeitusi į papildomus charizmos ir intelekto taškus…

Daugiau pasakoti neapsimoka – kas susidomėjote, susirasite filmą ir pamatysite patys. Mano vertinimu, žiūrėti tikrai verta, ypač jei patys esate susidūrę su RPG (tegul ir kompiuteriniu) ar turite tokį pomėgį turinčių draugų/pažįstamų, kurie anksčiau ar vėliau nenumaldomai pratrūksta apie kalavijus su +20 žalos troliams, elfus, princeses ir panašias žavias nęsąmones :)

P.S. EVERYTHING’S BETTER WITH PIRATES!

 
5 Comments

Posted by on 2008 gruodžio 19 in Matyti

 

Tags: ,

5 responses to “Geimeriai 2

 1. lila

  2008 gruodžio 19 at 18:51

  Smagu, vakar sužiūrėjau :) Nebuvo tokio džiuginančio nustebimo, kaip žiūrint pirmąjį filmą ir nesinorejo dar kelis kartus persukti, bet tikrai patiko :) Šis tas naujo.

   
 2. kr

  2008 gruodžio 21 at 11:35

  visgi pirma dalis veze labiau :P antra kiek paskydus bet nepaisant to susiziuri visai neblogai.

   
 3. Blondie

  2008 gruodžio 21 at 13:12

  O iš kur jį galima atsisiųst?

   
 4. adis

  2008 gruodžio 21 at 13:17

  Šiaip jau filmas nėra freeware. Bet jį rasti galima, manau, visose P2P sistemose.

   
 5. Blondie

  2008 gruodžio 21 at 21:24

  atsisiunčiau, pažūrėjau jėga patiko :D

   
 
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos